FASHIONLASH

natalia
szyda

JÓZEFÓW MAZOWIECKIE

ALERGIA NA KLEJ DO RZĘS. CZYM JEST? JAK SIĘ OBJAWIA I KIEDY MOŻE WYSTĄPIĆ?

Reakcja alergiczna jest to złożona odpowiedź układu immunologicznego na kontakt z alergenem.

W przypadku alergii na cyjanoakryl (składnik kleju) mamy do czynienia z alergią nabytą. Znaczy to, że może ona dotknąć każdego – po tygodniu, miesiącu, a nawet kilku latach noszenia rzęs. Nie ma na to reguły. Oczywiście nie oznacza to, że wystąpi u każdego.

 

U większości osób nie występuje i mogą się spokojnie cieszyć pięknymi rzęsami. Wszystko jest zależne od organizmu. Dużą rolę odgrywa nasz styl życia, odżywianie. Stres, brak snu, czy złe nawyki żywieniowe mają negatywny wpływ na cały organizm, który jest potem mniej odporny m.in. na alergie.

Objawami alergii są:

  • swędzenie
  • zaczerwienienie
  • opuchlizna powiek
  • pęcherze, bąble

Czy można wykonać próbę uczuleniową przed aplikacją?

Zaleca się przyklejenie kilku krótkich rzęs na oku klientki i odczekanie 48h. Osobiście tej metody nie stosuję dlatego, że nie jest ona wiarygodna. Objawy alergii mogą nie wystąpić przy kilku doklejonych rzęsach, ale przy pełnym secie już tak. Przy uzupełnieniu ryzyko alergii zmniejsza się, bo doklejana jest już tylko ok. połowa rzęs sztucznych. Przy aplikacji stosuję minimalną ilość kleju oraz kleje z niską zawartością cyjanoakrylu, aby zminimalizować ewentualne wystąpienie alergii. Wiele klientek uważa, że jeśli pojawiła się u nich alergia po aplikacji to minie jeśli odczekają kilka miesięcy. Niestety tak nie jest. Jeśli alergia wystąpiła raz to przy każdym kolejnym kontakcie z alergenem objawy będą powracać.